Віталій Крижан: Боротьба з рейдерами триває. Аграрії мають дбати про безпеку самостійно

  • Головна
  • Новини
  • Віталій Крижан: Боротьба з рейдерами триває. Аграрії мають дбати про безпеку самостійно
Віталій Крижан: Боротьба з рейдерами триває. Аграрії мають дбати про безпеку самостійно

Про кількість рейдерських захоплень за статистикою "Гайдамаків", рецепт захисту від рейдерів та рівень підготовки особового складу охоронної компанії розповів колишній спецпризначенець 3-го окремого полку ім. С.Хороброго, керівник територіального управління Віталій Крижан.

Які плани на майбутнє були після повернення з фронту?

Там, на війні, ми навчились вірити в краще, але не будувати далекоглядних планів. Дожити до ранку – то був наш план. Точно знав тільки одне: коли повернуся, маю займатися тим, у що вірю.

Як потрапили до ОК «Гайдамаки»?

На війні я побував у найгарячіших точках та бачив таке, що точно хотів би забути. Втрачав побратимів, кожного дня дивився у вічі смерті. Ми воювали за нашу країну, сім’ю, дітей. Сидячи в окопах під кулями ворожої артилерії понад усе хотів справедливості. Тому, коли восени 2017-го повернувся додому, чітко розумів, що зможу працювати тільки там, де потрібно захищати, чесно та по совісті. На фронті нас підтримували фермери-волонтери. Від них неодноразово чув про рейдерські захоплення і бездіяльність правоохоронних органів. Після закінчення контракту доля звела мене з однодумцями, які створили охоронну компанію, щоб захищати землю від внутрішніх ворогів. На першій зустрічі з керівництвом «Гайдамаків» я уважно слухав їхню позицію, погляди на роботу та стратегію захисту аграріїв. Прийшло внутрішнє відчуття того, що це – моє. Тим паче, ОК «Гайдамаки» створена з побратимів 3-го окремого полку спеціального призначення, що захищали Україну на фронті та точно знають ціну свободі і перемозі.

Ви - керівник особового складу. Як хлопцям вдається тримати себе у відмінній фізичній формі? Чи здають вони заліки або іспити?

Усі наші працівники кілька разів на тиждень відвідують спортзал. Це є обов’язковим. Багато хлопців мають КМС (кандидат у майстри спорту) і досконало володіють різними видами єдиноборств. Тому постійні тренування – необхідний допінг для них. Окрім цього, кожного щотижня разом зі своїми командирами вони відпрацьовують різноманітні тактики бою: нападу та оборони. Працівники «Гайдамаків»  вміють надавати першу невідкладну медичну допомогу та у екстрених випадках можуть зробити все необхідне до приїзду швидкої. Один раз на тиждень здають нормативи з фізичної підготовки. Такі ж, як у спецназі. Ми запровадили таку систему контролю, щоб бути впевненими, що у разі виникнення конфлікту, вони швидко відреагують на ситуацію. Буває різне. Наприклад, якщо на поле до аграрія їде техніка рейдера, ми тримаємо оборону, біжимо до керівника служби охорони. І якщо твоя вага під 200 кг., зробити це практично не реально.

Часто на місце конфлікту першими приїжджають працівники охорони. Їм доводиться спілкуватися з опонентами та поліцією. На скільки добре «підковані» хлопці у законодавчому полі?

Щотижня хлопці відвідують теоретичні заняття. Вони мають 3-й розряд охоронника, який дозволяє здійснювати охоронну діяльність, добре знають законодавчу та нормативну базу охоронної сфери. Якщо на місце конфлікту приїхала поліція і вимагає пояснень, на яких підставах тут знаходяться працівники ОК «Гайдамаки», вони чітко пояснюють, на підставі яких статей і законів виконують свої професійні обов’язки. Також під час протистояння швидко складають психологічний портрет учасників конфлікту та роблять усе можливе, щоб уникнути застосування фізичної сили. Всі працівники нашої охоронної компанії у деякій мірі психологи і розуміють, як потрібно спілкуватися з рейдерами та «тітушками».

Яка роль планових візитів на господарства?

Кілька разів на місяць ми об’їжджаємо усі господарства. Це превентивна діяльність. Вона здійснюється, щоб запобігти вчиненню правопорушень щодо наших клієнтів. Свого роду профілактика. До того ж відвідуючи підприємства, ми можемо побачити те, чого не бачить власник: розвідка у дії.     

У будь-якій боротьбі важлива командна робота. У боротьбі з рейдерами теж. ОК «Гайдамаки» - це злагоджений колектив?

Ми не просто команда, ми одна сім’я. Коли ідеш на завдання, маєш бути впевненим, що твою спину прикривають надійні люди. Довіру не купиш ні за які гроші, її потрібно заслужити. Тільки, коли ти довіряєш та розраховуєш на побратимів, перевірених справжніми боями, можеш очікувати успіху. У конфліктах, протистояннях, переговорах з опонентами.

Чи зменшилася кількість рейдерських захоплень за останній рік?

Я не веду статистичних даних по Україні вцілому. По господарствах, які охороняють «Гайдамаки», можу сказати, що ні. Навпаки, за час карантину рейдерства побільшало. Рейдери вміло скористалися пандемією, відчуваючи безкарність. Вони чітко знали, що багато державних структур та органів влади обмежили роботу або взагалі закрились на карантин. І жертви рейдерських захоплень – аграрії – не зможуть діяти швидко: подавати скарги, вимагати їхнього розгляду, звертатися до суду. Окрім традиційних сплесків рейдерства: весною та восени, додалося ще й літо. Минулого року ОК «Гайдамаки» відбила близько 30-ти рейдерських захоплень. У цьому році (на календарі жовтень) вже налічили 26 випадків. А попереду 2, 5 місяці. Факти говорять самі за себе.

Чи існує єдиний рецепт захисту від рейдерів?

Якби він був, його б виписували одразу всім одночасно з процедурою реєстрації господарства. На сьогоднішній день кожен аграрій має дбати про безпеку свого бізнесу самостійно. Довіряти охорону тільки професійній охоронній компанії, яка діє у рамках чинного законодавства та гарантує захист клієнта. Надзвичайно важливо, щоб у разі сутички з рейдерами, охоронна компанія не прийняла «ворожу сторону» та не заключала «договорняків». ОК «Гайдамаки», створена на базі ВАР з ініціативи аграріїв, завжди стоїть на стороні закону. Вона захищає фермерів та створює всі умови для безпечної роботи господарства. Превентивні заходи протидії рейдерству, юридичний аудит для виявлення слабких та сильних сторін підприємства, моніторинг служби охорони на місцях, покращення рівня корпоративної безпеки, надання послуг тілоохоронців, - це тільки частковий перелік того, що роблять «Гайдамаки». З кожним роком кількість господарств збільшується, географія нашої охоронної компанії розширюється. Нам довіряють, а значить ми все робимо правильно!

 

                                                                                                                                                                                      Прес-служба ОК "Гайдамаки"